Connect with us

Politika

İnce: Bugün Bana Komplo Kuranlar, Yarın Kılıçdaroğlu’nu Hedef Alır

muharrem ince basın toplantısı

CHP’li bir ismin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’la görüştüğü iddiasıyla başlayan tartışmada adı geçen CHP’nin 24 Haziran seçimlerindeki cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, Yalova’da basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Haberi ilk duyduğu an ‘Bir tezgah var’ dediğini belirten İnce, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na çağrıda bulundu: “İsmi açıklamalısınız, ‘Saray komplosu’ diyerek işin içinden çıkamazsınız. Erdoğan’ın bu ülkeye çok zararı var. Ben Saray’ı aklamıyorum, mücadele ediyorum. Erdoğan çıktı meydan okudu, ‘Ben kimse ile görüşmedim’ dedi. ‘Cumhurbaşkanlığımı ortaya koyuyorum’ dedi. Ama sen Erdoğan’ın ağzına malzeme veriyorsun. Bugün bana komplo kuranlar yarın Kılıçdaroğlu’nu hedef alır.” ifadelerini kullandı.

Muharrem İnce’nin açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

“Bu yalan haber çıkınca ‘burada bir tezgah var’ dedim. Hemen sabah arkadaşlara ‘bir tweet atalım, açıklama yapalım’ dedim. Sayın Genel Başkan’ın televizyondaki açıklamalarını görünce ‘Eyvah parti kaosun içine girecek’ dedim.”

“Sayın Genel Başkan’a telefon açtım, 14 dakika sonra geri döndü. 8 dakika 14 saniye kendisi ile görüştüm. Dedim ki ‘Burada bir yalan var. Yanınıza geleyim birlikte görüntü verelim’ dedim. ‘Tamam, ben sana haber vereceğim’ dedi ama haber vermedi. Doğrusu bu açıklamayı Kılıçdaroğlu ile yapmaktı. Bu yüzden burada açıklama yapıyorum.”

“Ben adeta yalvardım. ‘Yapmayın’ dedim. Önce bir özet yapmak istiyorum. Bu haber yalan haber. Burayı geçtik artık. Derdimiz bu değil. Bir tezgah var, bu tezgahın sorumluları ortaya çıkarılmalıdır. CHP bir şirket değildir, aile değildir, siyasi partidir. Türkiye’yi dönüştürmeye, Türkiye’ye yönetmeye talip bir partidir. CHP yönetiminin 82 milyona borcu vardır.”

Benimle İlgili Dedikodular CHP Genel Merkezi’nde Üretildi

“24 Haziran seçimi akşamından itibaren bir iftira kampanyasıyla karşı karşıyayım. Benimli ilgili dedikodular CHP Genel Merkezi’nde üretildi.”

“Beni yıpratmak için harcadıkları enerjiyi AKP’ye harcasalar emin olun iktidar olurlar.”

“Milyonların umutları üzerinden entrika çevirenlerden utanç duyuyorum. CHP kendi ayağındaki prangayı kırmadığı sürece temiz siyaset yolunda ilerlemesi imkansız hale gelecektir.”

“Bu komployu ortaya çıkarır, cezalandırırsak emin olun yeniden şahlanırız. İsmi açıklamalısınız, ‘Saray komplosu’ diyerek işin içinden çıkamazsınız.”

Bugün Bana Komplo Kuranlar Yarın Kılıçdaroğlu’nu Hedef Alır

“Genel Başkan’a çağrım şudur; ‘Şaşırmadım’ dediyseniz önceden bunu duydunuz. ‘İsmi biliyorum’ dediniz, ismi açıklamalısınız.”

“Erdoğan’ın bu ülkeye çok zararı var. Ben Saray’ı aklamıyorum, mücadele ediyorum. Erdoğan çıktı meydan okudu, ‘Ben kimse ile görüşmedim’ dedi. ‘Cumhurbaşkanlığımı ortaya koyuyorum’ dedi. Ama sen Erdoğan’ın ağzına malzeme veriyorsun. Bugün bana komplo kuranlar yarın Kılıçdaroğlu’nu hedef alır. Ben el uzattım mücadele edelim dedim kabul etmedi Genel Başkan.”

“Partinin sözcüsü ağzını açmadı. Benim ciğerimi yakıyorlar burada. İftira atıyorsunuz deselerdi içim yanmazdı. Ben bu ülkede 16 sene milletvekilliği yaptım. Erdoğan ile de Akşener’le de görüşürüm ama Genel Başkan’a sorarım. Basını haberdar ederim.”

“CHP’ye kumpas mı var? Sen malzeme verirsen böyle olur. Dedikodu CHP’den mi AKP’den mi çıkıyor. Gazeteci kaynağının CHP’den olduğunu söylüyor. Demek ki dedikodu CHP’den çıkıyor.”

“Mutlaka hesaplaşacağız, bu hesabı görmeden yürüyemeyiz. Hesaplaşmadan helalleşemeyiz.”

41 Yıl Sonra 30 Barajını Ben Aştırmadım Mı?

“Teşekkür etmem gerekenler var. Uğur Dündar, bu haber ilk ona gidiyor, Candaş Tolga Işık ona gidiyor sonra. Ama bu arkadaşlarımız yazmıyor. İkisine de teşekkür ediyorum.”

“Adımı kullanarak dedikodu yapıyorsunuz. 41 yıl sonra 30 barajını ben aştırmadım mı? Size ve bu ülkeye ben umudu aşılamadım mı? Kendiniz aday olamadınız, mecbur kaldınız aday yaptınız beni. Bugün dedikodumu yapanlar, cumhurbaşkanlığı adaylığımda otobüsüme binmek için torpil yapmadınız mı? Ben size ne kötülük yaptım da bunu yapıyorsunuz bana?”

“Adımı CHP Genel Merkezi’nde lekeleyerek yandaş gazeteci bularak tartıştırmak günah değil mi? 41 yıl sonra barajı ben aştırmadım mı size? Kendiniz aday olmadınız, mecbur kaldınız aday yaptınız. Sizde hiç vicdan yok mu?”

Düz, Yerli, Milli, Kumpas Kurmayan İnce’yim

“Bugün dedikodu yapanlar Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde otobüse binmek için torpil yaptırmadı mı?”

“Ben sizin bildiğiniz Muharrem İnce’ yim. Öfkesini de sevgisini de içinde tutmayan İnce’yim. Düz, yerli, milli, kumpas kurmayan İnce’yim.”

CHP’den istifa edecek misiniz? sorusuna da yanıt veren Muharrem İnce, “Rica ediyorum bana bir daha böyle bir şey sormayın. Ben kalbimi verdim. CHP sıradan bir dilekçe ile kurulmuş bir parti değil. Atatürk’ün emaneti bu parti” dedi.

Bu İçerik İlginizi Çekebilir  Yerel Seçimler: Aday Listelerinde Son Saatlere Girildi

Politika kategorisindeki diğer haberler için: http://k2haber.com.tr/category/politika/

reklâm
Yorum Yapmak İçin Tıklayın

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Politika

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Handke’ye Nobel Ödülü Verilmesine Tepki

handke nobel

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 2019 Nobel Edebiyat Ödülü’nün Srebrenitsa soykırımını inkar eden ve Sırp savaş suçlularını savunan Peter Handke’ye verilmesine tepki gösterdi. Erdoğan, “Nobel Edebiyat Ödülü’nün ırkçı bir şahsa verilmesi, insan hakları ihlallerinin ödüllendirilmesinden başka hiçbir anlam taşımayacaktır” ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, ’10 Aralık İnsan Hakları Günü’ dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Mesajında Birleşmiş Milletler İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi’nin kabul edilişinin 71. yıl dönümü vesilesiyle tüm dünyanın İnsan Hakları Günü’nü tebrik eden Erdoğan’ın mesajı şu şekilde:

“Ne yazık ki bu günü beyanname ile güvence altına alınan hakların ihlal edildiği, adaletsizliğin arttığı, masumların inançları yüzünden katledildiği, merhametle insanlık arasında yeni duvarların örüldüğü bir yılın sonunda karşılıyoruz.

Bu sene içerisinde Christchurch’de bir camiyi, Sri Lanka’da bir kiliseyi, Kaliforniya’da bir sinagogu hedef alan terör eylemleri, kültürel ırkçılığın, tahammülsüzlüğün ve İslam düşmanlığının ulaştığı vahim boyutları bir kez daha gözler önüne sermiştir. Küresel barış ve istikrarı tehdit eden bu meselenin en büyük sorumluları, İslam nefretini bir oy aracı olarak kullanan siyasetçiler, nefret söylemini ifade özgürlüğü adı altında normalleştiren medya ve mevcut yapılarıyla günümüz sorunlarına çözüm getiremeyen uluslararası örgütlerdir. Komşumuz Suriye’deki milyonlarca insanın feryadını 9 yıldır duymazdan gelen uluslararası toplum, bu suskunluğuyla en büyük darbeyi İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi’nde yer alan değerlere vurmuştur. 10 Aralık İnsan Hakları Günü’nde Nobel Edebiyat Ödülü’nün Bosna Hersek’te yaşanan soykırımı inkâr eden ve savaş suçlularını savunan ırkçı bir şahsa verilmesi, insan hakları ihlallerinin ödüllendirilmesinden başka hiçbir anlam taşıyamayacaktır. İnsan haklarının hiçe sayıldığı böylesi bir dönemde Türkiye, gerek milyonlarca ihtiyaç sahibine sağladığı insani yardımlarla, gerekse birden fazla terör örgütüyle eş zamanlı yürüttüğü mücadelesiyle dünyada adaletin tecellisi için sorumluluk üstlenmektedir. Küresel ölçekteki çabalarımızın yanında ülkemizde de insan haklarının en üst düzeyde korunması, Türkiye’de yaşayan herkesin İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi’nde yer bulan temel hak ve özgürlüklerinin güvence altına alınması için mücadelemiz sürmektedir. 2019 yılı içinde yeni Yargı Reformu Stratejimiz açıklanmış, bu strateji çerçevesinde hazırlanan ilk yasama paketi kanunlaşmış, İnsan Hakları Eylem Planı’nın tamamlanması için çalışmalara hız verilmiştir. Ülkemiz, insan odaklı devlet geleneğinden aldığı ilhamla demokrasi ve temel özgürlükler alanındaki reform iradesini önümüzdeki dönemde de sürdürecektir. Bu düşüncelerle 10 Aralık İnsan Hakları Günü’nü bir kez daha kutluyor, bu günün milletime ve tüm insanlığa barış, huzur ve adalet getirmesini temenni ediyorum.”

Politika kategorisindeki diğer haberler için: http://k2haber.com.tr/category/politika/

Bu İçerik İlginizi Çekebilir  DSP'den Ekrem İmamoğlu Kararı: Desteklemeyeceğiz

Okumaya devam et