Bizi Takip Edin

Politika

Ekrem İmamoğlu, İstanbul İle İlgili 5 Büyük Hedefini Açıkladı

ekrem imamoğlu

CHP İstanbul İl Başkanlığı, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu için tanıtım toplantısı düzenlendi. Projelerini beş başlıkta açıklayan İmamoğlu ayrıca, belediyede asgari ücretin 2 bin 200 TL olacağını yineledi. İmamoğlu, İstanbul’la ilgili 5 büyük hedefini, plan ve projelerini nasıl gerçekleştireceğini de açıkladı.

Beş Büyük Somut Hedefim Var

  • İstanbul’un ulaşım ve trafik sorununu çözmek,
  • İstanbul’daki kent yoksulluğu ile mücadele etmek ve pahalı yaşamı ucuzlatmak,
  • İstanbul’da doğru kentsel planlama ile çevre, imar ve deprem sorunlarını çözmek,
  • İstanbul’un işsizlik sorununu çözmek, yeni ekonomi ve yaratıcı endüstriler için İstanbul’u bir çekim merkezine dönüştürmek,
  • İstanbul’un yaşam kalitesini yükseltmek, kültür, sanat ve spor faaliyetlerini, İstanbul’un tamamına yaymak.

5 Temel Yönetim Anlayışım Var

  • Her şeyden önce bir Kent Anayasası’yla. Toplumsal uzlaşmayla yazacağımız yeni bir mutabakat belgesiyle,
  • Kente özen ve insana saygıyla,
  • Demokratik katılım ve ortak akılla,
  • Sürdürülebilirlik ve inovasyonla,
  • Yaşam kalitesi önceliği ile.

Konuşmasına devam eden İmamoğlu, “Bu şehir ancak, genç, dinamik, yeni nesil bir yönetici tarafından yönetilebilir. Ben İstanbul’u yeniden küresel iddia sahibi bir marka kent haline getirmek için adayım. İstanbulluların mutlu ve özgür olmaları için adayım. İstanbul’un ekonomisini büyütmek, iş olanakları yaratmak ve gençlerin yeniden umudu haline getirmek için adayım. İstanbul’u yaşanılır bir çevreye kavuşturmak, dünyanın yetenekli insanlarını ve kalıcı yatırımları çekecek bir cazibe merkezi yapmak için adayım. Ben, cesaretimi bu kentin insanlarından alıyorum. O insanların, iyiye, güzele duyduğu ihtiyaçtan alıyorum. Başarıyı görünce verdiği sonsuz destekten alıyorum. Ben bu şehrin insanlarına, siz değerli İstanbullulara inanıyorum. Sizlere, gençlere, kadınlara, emekçilere, esnafa, iş insanlarına, her yaştan, her kökenden, her hayat tarzından hemşehrilerime; en çok da bu şehrin o güzel çocuklarına inanıyorum… Sandık başına gitmekten vazgeçmiş, ne yapsam olmuyor diyen, umutsuzluğa kapılmış tüm hemşehrilerime buradan seslenmek istiyorum. Yok öyle şey. Birlikte çalışacağız ve birlikte kazanacağız. Zafer hepimizin olacak, başaracağız. Ben İstanbul gibi devasa bir kenti yönetmeye talipsem, hem de “İstanbul’u herkesten daha iyi ben yönetirim.” diye iddiamı yüreklice ortaya koyuyorsam, bunun nedeni benim etrafımda kendiliğinden oluşan ve her geçen gün çığ gibi büyümekte olan büyük İstanbul İttifakıdır… Her siyasi görüşten insanın bir araya geldiği İstanbul ittifakıdır.” ifadelerini kullandı.

Kılıçdaroğlu: İstanbul’u Yönetmek İçin Bilgiye, Birikime ve Deneyime İhtiyaç Var

“İstanbul’u yönetmek sıradan bir olay değildir. Aday adaylarımızın tamamı son derece değerli onlar da çalışıyorlar. Aday adaylarımızı da yürekten kutluyorum. İstanbul şairlerin yazarların ressamların ilham kaynağı olan bir yer. İstanbul’a aşık olursunuz İstanbul sizi yüreğinizden yakalar.

Fatih Sultan Mehmet, İstanbul’u aldığında Haliç’te koyun otlatmayı yasaklamıştır. İstanbul’u onun koyduğu ilkelerle ruhla yönetmek zorundayız. Üniversitelerin medyanın sanatın merkezidir aynı zamanda İstanbul. İstanbul’u yönetmek için bilgiye, birikime ve deneyime ihtiyaç var. Bu 3 özellik de Ekrem İmamoğlu’nda olduğu için onu aday gösterdik.

Yönetenlerin biz sana ihanet ettik itirafında bulundukları bir İstanbul. Bunu itiraf ettiren İstanbul’un ruhudur kimliğidir aslında. O kimliğe baktığınızda yıllardır yönettiğiniz bir kente nasıl ihanet ettiğinizi görüyorsunuz. İstanbul ihanet edilmemesi gereken, korunması gereken bir kenttir. İstanbul’u yönetmek için bilgiye deneyime birikime ihtiyacınız var. İnsanlar hayatlarının önemli kısmını yollarda değil çalıştıkları mekanlarda geçirmeliler.” şeklinde konuştu.

Politika kategorisindeki diğer haberler için: http://k2haber.com.tr/category/politika/

Yorum Yapmak İçin Tıklayın

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.