Connect with us

Kültür

Efsane Diziyi Facebook Sayfasında Yaşatıyorlar

bizimkiler dizisi facebook fan sayfası

Türk televizyonlarının en uzun soluklu izlenen dizilerinden birisi olma özelliğini taşıyan Bizimkiler dizisi artık sosyal medyada yaşatılıyor.

1989 yılından 2002 yılına kadar 13 yıl kesintisiz ekranlarda yer alan Bizimkiler dizisi, tam 465 bölüm yayınlanmıştı.

Bizimkiler Dizisi Bittikten 13 Yıl Sonra Fan Sayfası Oluşturuldu

24 Kasım 2002 tarihinde son bölümü yayınlanan diziden tam 13 yıl sonra,  2015 yılında bir fan sayfası oluşturuldu. Sayfa bugün binlerce kişi tarafından beğenilerek takip ediliyor. Dizinin yayınlanan son bölümünden itibaren 18 yıl geçmesine rağmen oluşturulan fan sayfasının bugün hala ilgiyle takip edilmesi, dizinin neden efsaneleştiğini bir kez daha kanıtlıyor.

Bir dönemin efsane dizisinin Facebook’taki sayfasında yayınlanan kesitler, takipçilerin beğenisini topluyor. Sayfa takipçilerinin yayınlanan sahnelerin altına yazdıkları yorumlar ve gösterdikleri ilgi, dizinin hafızalardaki yerini hala koruduğunu gösteriyor.

Kemal Sunal Filmleri Neden Hala Çok İzleniyor?

Dizi Oyuncularının Önemli Günleri Unutulmuyor

Sayfa yöneticisi tarafından titizlikle yapılan paylaşımlarda, dizi oyuncuların doğum günü ve vefat ettiği günler de unutulmuyor. Dizide yer almış oyuncuların yayınlanmış olan röportajları ve bugünkü hallerini gösteren video ve fotoğraflar da sayfada yayınlanıyor.

Bir Neslin Efsanesi: Bizimkiler

Efsane diziyi yayınladığı kesitlerle yaşatan fan sayfasının hakkında sekmesinde şu ifade yer alıyor: Bir neslin izleyerek büyüdüğü Efsane Bizimkiler Dizisi…

Aşk 101: Netflix’in Yeni ve Yerli Gençlik Dizisi

Dizi ‘Kapıcılar Kralı’ Filminden Esinlenmişti

Bizimkiler dizisi 1976 yapımı Kapıcılar Kralı filminin senaryosunu yazan Umur Bugay’ın, daha sonra bu filmdeki karakterleri geliştirmesiyle ortaya çıktı. Bir apartmanda yaşayan ailelerin kendi aralarında ve çevreleriyle yaşadıkları ilişkileri esprili bir dille anlatıyordu.

İhsan Yüce: Sanata Gönül Vermiş Yüce İnsan

Diziyle İlgili Rekor Sayılar

Dizi toplam 465 bölüm çekilmiş, 13 yılda toplam 15 sezon yayınlanmıştır. Toplamda 27.900 sayfa senaryo kaleme alınmış, 388.495 diyalog ile de bir başka rekor kırılmıştır. 465 bölümde toplam  2 bin 500 saatlik kayıt yapılmıştır.

Efsane Diziyi Fan Sayfasından Takip Edebilirsiniz

Bizimkiler Dizisi Fan Sayfasından” efsane diziyi takip edebilirsiniz.

Yorum Yapmak İçin Tıklayın

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir