Connect with us

Yerel

Kuşadası Nüfusu Milyona Yaklaştı: Belediye Önlemleri Artırdı

Kuşadası sahil

Normalde 120 bin olan nüfusu Kurban Bayramı tatilinde 700 binin üzerine çıkan Kuşadası başta olmak üzere tatil beldelerinde olağanüstü önlemler alan Aydın Büyükşehir Belediyesi, hijyen kitleri dağıtıyor.

İlçelerde artan nüfusla birlikte su ihtiyacı da artarken Aydın Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü ekipleri su sıkıntısı yaşanmaması için 24 saat esasına göre çalışarak önlemleri alıyor. Tatil beldelerine verilen su miktarları artırılırken ekipler yaşanabilecek arızalara karşı teyakkuzda bekliyor.

Adabahçe Projesi: Kuşadası Yalnızca Turizmle Değil Tarımla Da Anılacak

24 Saat Temizlik Çalışması Yapılıyor

Diğer taraftan Büyükşehir Belediyesi’nin Çevre Koruma Daire Başkanlığı’na bağlı ekipler de 24 saat esasına göre temizlik çalışması yapıyor. Ekipler aynı zamanda kamusal alanların yanı sıra özel yoğun kullanım alanlarında da dezenfeksiyon işlemlerini aralıksız sürdürerek vatandaşların sağlığının korunması için önem alıyor. Ekipler şehirlerde yapılan çalışmaların yanı sıra denizin temizliğini korumak için de çalışmalarını sürdürerek özel tekneyle deniz temizliğine önem veriyor.

Kuşadası’nın Simgesi UNESCO Dünya Mirası Geçici Listesi’ne Girdi

Başkan Çerçioğlu: Aynı Duyarlılığı Vatandaşlarımızdan Da Bekliyoruz

Tatil döneminde de salgına karşı tedbirleri sürdürmek gerektiğini belirten Başkan Çerçioğlu, vatandaşların tatillerini sorunsuz yaşamaları için Büyükşehir Belediyesi’nin tedbirleri en üst seviyede uyguladığının altını çizdi. Başkan Çerçioğlu bir kez daha vatandaşların Kurban Bayramı’nı kutlarken “Vatandaşlarımızın sağlığı ve mutlu bir tatil geçirmeleri için bütün önlemlerimizi alıyoruz. Ekiplerimiz 24 saat boyunca görev başında. Biz tedbirlerimizi aldık, aynı duyarlılığı vatandaşlarımızdan da bekliyoruz” ifadelerini kullandı.

Milli Voleybolcu Meryem Boz Canlı Yayında Adalı Gençlerle Buluşuyor