Bizi Takip Edin

Politika

İYİ Parti’den Ruhsar Pekcan İçin Yüce Divan Çağrısı

Ruhsar Pekcan

İYİ Parti Grup Başkanvekili Lütfü Türkkan, Meclis’te düzenlediği basın toplantısında Ruhsar Pekcan için Yüce Divan çağrısı yaptı.

İYİ Parti Grup Başkanvekili Lütfü Türkkan, Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan’ın aile şirketinden Ticaret Bakanlığı’na 9 milyon TL’lik dezenfektan satın alması skandalının ardından Erdoğan tarafından bakanlıktan görevden alınmasıyla ilgili, “Bakanın ürettiği dezenfektanları kendi Bakanlığı’na satması, tam bir çürümüşlük göstergesidir. Rezil olmadan bitirmek de mümkün bu görevleri. AK Parti bu pisliğin üzerine yatamaz. Sayın Bakan’ın Yüce Divan’a sevki, bunun arkasından gelecek olan daha fazla pis kokuların önüne geçebilir” yorumunda bulundu.

‘Erdoğan, 19 Yıl Sonra İlk Kez Bir İsmi Kurban Verdi’

“Ruhsar Pekcan Yüce Divan’a Sevk Edilmeli”

Türkkan, ayrıca; eski Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, ile ilgili olarak da şunları söyledi:

“Sayın Bakan’ın bu eyleminin Türk Ceza Kanunu’nun 255’inci maddesinde yer alan nüfuz ticareti ve 257’inci maddesinde yer alan görevi kötüye kullanma suçları olduğu apaçık ortadadır. Adaletin tesis edilmesi için tüm siyasi parti gruplarının desteğiyle konu yargıya taşınmalıdır. Burada Sayın Bakan’ın ikrarı söz konusudur. Bakan’ın ürettiği dezenfektanları kendi Bakanlığı’na satması, tam bir çürümüşlük göstergesidir. Rezil olmadan bitirmek de mümkün bu görevleri. AK Parti bu pisliğin üzerine yatamaz. Sayın Bakan’ın Yüce Divan’a sevki, bunun arkasından gelecek olan daha fazla pis kokuların önüne geçebilir.”