Bizi Takip Edin

Yerel

Beşiktaş Belediyesi Engelli Kediler İçin Rehabilitasyon Yuvası Açtı

Beşiktaş Belediyesi engelli kedi yuva barınak

Beşiktaş Belediyesi sokak hayvanları için barınağını yenilerken, engelli kediler için yeni bir rehabilitasyon yuvası oluşturuldu.

Beşiktaş Belediyesi Veteriner Hekim Cemil Coşgun, “Bu yaşam alanını kurduktan sonra, dışarıda yaşamayacak durumda olan bütün çocuklar artık daha sosyal bir ortamda ve daha sıcak, daha samimi bir ortamdalar. Bu yaşam alanını kurarken, gönüllülerle her zaman iş birliği içerisindeydik. Uzun süre kafeste iyileşmeyen, özellikle denge problemli çocuklar bu alanda denge kurabilmeyi öğrenip daha hızlı taburcu olabildiler ve alındığı bölgeye daha kısa sürede bırakıldılar. Biz Belediye olarak huzurluyuz, dostlarımız da daha mutlu” ifadelerini kullandı.

Beşiktaş’ta Yepyeni Bir Dayanışma Ağı: ‘Semt Kart Uygulaması’

Başkan Akpolat: ‘Tüm Komşularımızın Yenilenmiş Barınağımızı Görmesini İsterim’

Beşiktaş Belediye Başkanı Rıza Akpolat da verdiği sözlerden birini daha gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşadığını belirterek, “Yeni dönemde veterinerlik hizmetleri 7/24 saat çalışacak şekilde bir sistem olacak. Bunun altyapısını kurduk. Barınağımızı yeniledik, engelli kedilerimize de yeni bir alanı oluşturduk. Tüm komşularımızın yenilenmiş barınağımızı görmesini isterim.” ifadelerini kullandı.

Fiziki Yeterliliği Olmayan Can Dostlarımıza Yeni Yuva

Süreci başından itibaren takip eden, gönüllülerden ve yazarlarımızdan Ayşem Özleyiş Oğuz ise, “Burada ortopedik engelli ve hasta olan, dışarıda yaşaması imkansız olan kedilerimizin rehabilitasyonu için uğraşıyoruz.” şeklinde konuştu.