Connect with us

Politika

İTO Genel Sekreteri Dr. Osman Öztürk: İstanbul’da Bir Cinayet İşleniyor

dr. osman öztürk koronavirüs istanbul

TELE 1 ekranlarında yayınlanan ‘Türkiye’nin Geleceği’ programında, İstanbul Tabip Odası Genel Sekreteri Dr. Osman Öztürk çarpıcı açıklamalarda bulundu. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın paylaştığı son bilgileri değerlendiren Öztürk, İstanbul’daki durumun bu kadar vahim olduğunu bilmiyorduk. Vakaların yüzde 30’ı, 40’ı İstanbul’dadır diyorduk fakat yüzde 60’a yakın. Son söyleyeceğimi baştan söyleyeyim, İstanbul’da bir cinayet işleniyor ve bu hala sürüyor.” ifadelerini kullandı.

Prof .Dr. Ercüment Ovalı Koronavirüsün İlacını Açıkladı: Dornaz Alfa

Bu hafta Tuluhan Tekelioğlu’nun sunduğu programın diğer konukları ise Çin Halk Cumhuriyeti Ankara Büyükelçiligi Elçi Müsteşarı Cheng Weihua, Halk Sağlığı Uzmanı Prof. Dr. Kayıhan Pala ve CHP Parti Meclisi Üyesi ve İzmir Milletvekili Doç. Dr. Selin Sayek Böke’ydi.

Sağlık Bakanı İl Verilerini Paylaşmıştı

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, “Bütün illerimizde bu virüsün olduğunu biliyoruz. En çok vaka İstanbul’da. İstanbul’daki vaka sayısı 8 bin 852. Vakaların yüzde 60’i istanbul’da.” ifadelerini kullanmıştı. Bakanın açıkladığı diğer verilere göre, İstanbul 117 koronavirüs kaynaklı can kaybı bulunuyor.

Pik Döneminde Olduğumuzu Söyleyebilirim

Dr. Osman Öztürk Kimdir?

1959, Ankara doğumludur. 1984 yılında Cerrahpaşa Tıp Fakültesi’nden mezun olmuştur. Pratisyen hekimdir. İstanbul Tabip Odası (İTO) Yönetim Kurulu Üyesi (2002-2004), Türk Tabipleri Birliği (TTB) Merkez Delegesi (2006-2010, 2014-2018). TTB Merkez Konseyi Üyesi (2010-2014). İTO Sağlık Politikaları Komisyonu Üyesidir. Toplum ve Hekim Dergisi Hakem Kurulu Üyesidir.

Koronavirüste En Kötüsü Önümüzde

Yorum Yapmak İçin Tıklayın

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir