Bizi Takip Edin

Politika

Meral Akşener: ‘Sayın Soylu Bizim Kulübe Hoş Geldi’

Meral Akşener Süleyman Soylu

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun, annesine hakaret eden bir şahsın serbest bırakılmasına gösterdiği tepki üzerine Akşener, “Sayın Soylu bizim kulübe hoş geldi” dedi.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Adalet Bakanı Abdulhamit Gül’ün “Soylu’ya cevap” olarak yorumlanan sözleri hakkında, “Bir taraf reformcu, bir taraf reform konusundan alerji duyuyor” ifadelerini kullandı.

İBB Meclisi’nde Büyük Protesto: İYİ Parti Meclisi Terk Etti

Meral Akşener: ‘Sayın Soylu’nun Aynı Şeyleri Yaşamasını İstemezdim’

Ankara’nın Kazan ilçesinde esnaf ziyareti yapan Akşener, gazetecilere açıklamalarda bulundu, gündeme ilişkin soruları yanıtladı. Bir gazetecinin, “İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun annesine yönelik sosyal medyadan yapılan hakaretler vardı. İçişleri Bakanı çok ciddi ifadeler kullanmıştı. Bugün de Adalet Bakanı Abdülhamit Gül, ‘İster yürütmede ister yargıda görev üstlenmiş olalım, yargı kimsenin sıfatına bakmaz. Herkes yargı önünde eşittir’ ifadesini kullandı. Bu konudaki değerlendirmez nedir?” sorusunu yanıtlayan Akşener, şunları kaydetti:

“Sayın Soylu bizim kulübe hoş geldi. Şöyle bir kulüp var Türkiye’de. Hepimizin içinde yer aldığı, benim uzunca bir zamandır yer aldığım… Anamıza sinkaflı sövüldü. Şahsıma çok çirkinlikler yapıldı. Sosyal medyada veya diğer alanlarda aleni her türlü çirkinlik, küfür, sövgü olduğunda kös dinlendi. Sayın Soylu’nun aynı şeyleri yaşamasını istemezdim. Neticede İçişleri Bakanı. Benim devlet anlayışımda böyle bir durum olamaz. İçişleri Bakanı sosyal medya üzerinden şikayet edemez ama canı yanmış, annesi, ana. Saygı duyuyorum ama bizim kulübe hoş gelmiş. Sayın Abdulhamit Gül’ün söyledikleri üzerinden tanım yaparsam, bir taraf reformcu, bir taraf reform konusundan alerji duyuyor. Biz de onu izleyeceğiz.”

Erken Seçim İmkansız: İYİ Partili Çıray Muhalefetin Oy Oranını Açıkladı

‘Bütün Sorumluluk Erdoğan’ın Ama Gücü Yok’ 

Akşener bir gazetecinin, “Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ’a yönelik saldırıdan sonra savcı tehdit edildi. Siyaset, sessizliği tartışıyor” sözleri üzerine, şu ifadeleri kullandı:

“Bu az önceki Cumhur İttifakı tanımımın bir parçası. Önce Sayın Erdoğan ve Sayın Gül, hukukta reformdan bahsetti. Sayın Kılıçdaroğlu tehdit edildi. Onu tehdit edene Sayın Bahçeli sahip çıktı. Sayın Erdoğan hiçbir şey yapmadı. Kılıçdaroğlu, linç edildi, onu yumruklayan kişi türbe haline getirildi, ziyaretler yapıldı. Yakın zamanda başka şeyler oldu. En son Selçuk Bey, anlatılana göre öldürülme kastıyla darbedildi. Savcı soruşturma açtı, ilginç bir şekilde tehdit edildi. Ülkemizde şu anda partili cumhurbaşkanlığı sistemi var. 16 Nisan 2017’deki reformda partimiz yoktu bizim. Meral Akşener olarak arkadaşlarımla gezdik ve ‘Bir kişiye de yazık. Bir şahsın iki dudağı arasına bu ülkenin yönetimini bırakmayın’ dedik. Gelinen noktada bütün oklar ve gözler Erdoğan’a dönmek durumunda. O zaman ‘aşacağız, kaçacağız, uçacağız’ dediler. Aşılmadı, kaçılmadı, uçulmadı. Şimdi burada partili cumhurbaşkanı olan Sayın Erdoğan, bütün bunların neticesinde ne diyecek, ne yapacak?

Aynı gün Orhan Uğuroğlu, ondan evvel Afşin Hatipoğlu… 31 Mart seçim zamanı kadın kollarımızdan kadınların kolları kırıldı. Benim evim basıldı, beraat etti şimdi şahıslar. Bütün bunlara baktığımız zaman büyük bir gücün üstünde oturduğu varsayılan ve varsaydığımız Erdoğan’ın aslında öyle bir gücün üstünde oturmadığı ortaya çıkıyor ama bütün sorumluluk onundur. Çünkü partili cumhurbaşkanlığı sistemini çok istedi. Bir tavır olması gerekiyor. Onun olup olmadığını göreceğiz.”

İYİ Parti Lideri Akşener, Siyasetteki En Zor Gününü Anlattı

Asiltürk Ziyareti: ‘Seçime Yönelik Büyük Bir Zorluk Görüyoruz’

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Saadet Partisi Yüksek İstişare Kurulu Başkanı Oğuzhan Asiltürk’ü ziyaretine ilişkin eleştiriler hatırlatılan Akşener, “Niye eleştirilsin, ziyaret edebilir. Çok eski bir hukukları var. Saadet Partisine yönelik, iktidar partisinin yayınlarında, havuz medyası dediğimiz alanlarda çok pis bir dil kullanılıyordu. Esas mesele şu. Bugün bu ziyaretlerin yapılmasının nedenine siyasi olarak baktığımızda seçime yönelik büyük bir zorluk olduğunu görüyoruz” dedi.

Erdoğan’ın Eski Danışmanı: ‘İktidar, Kılıçdaroğlu’nu Tasfiye Planı Hazırladı’

Seçim Barajı: ‘Yüzde 5’i Biz De Savunuyoruz’

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin seçim barajına ilişkin açıklaması sorulan Akşener, “Yüzde 5’i biz de savunuyoruz ama Sayın Bahçeli kaça düşürmek istiyor, ne yapıyor onları bilmiyorum.” diye konuştu.