Bizi Takip Edin

Yerel

Beşiktaş’ta Belediye-İşçi Dayanışması: ‘Emekçilerimizin Hakkını Teslim Ettik’

toplu iş sözleşmesi Beşiktaş Belediyesi

Beşiktaş Belediyesi ve DİSK Genel İş arasındaki toplu iş sözleşmesi görüşmelerinde anlaşma sağlandı. Belediye Başkanı Rıza Akpolat sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, “Emekçilerimizin hakkını teslim etmiş olmaktan dolayı mutluyuz.” ifadelerini kullandı.

Beşiktaş Belediyesi ve DİSK Genel İş arasında sürdürülen Toplu İş Sözleşmesi görüşmelerinde uzlaşma sağlandı. Belediye Başkanı Rıza Akpolat anlaşmanın sağlandığını ve emekçilerin taleplerine sahip çıktıklarını belirtti.

Başkan Akpolat: ‘Ortaköy Vadisi’ Projesini Hayata Geçireceğiz

Başkan Akpolat: ‘Anlayışımız, Herkesin İnsan Onuruna Yaraşır Bir Şekilde Yaşamasıdır’

Başkan Akpolat’ın açıklaması şu şekilde:

Beşiktaş Belediyesi olarak anlayışımız, toplumun ihtiyaçlarını gözeterek kaynakları verimli kullanmaktır. Engelsiz, sağlıklı, çocuk dostu bir kent; şeffaf ve katılımcı bir yönetimdir. İlkemiz yoksulluğu yönetmek değil, yoksulluğu yok etmektir.

İnsan haklarını temel alarak, demokrasi, barış ve adaletten; her insanın ekonomik, sosyal ve kültürel olarak kendisini geliştirmesinden yana olmaktır.

Anlayışımız, herkesin insan onuruna yaraşır bir şekilde yaşamasıdır. 

Başkan Akpolat: ‘Beşiktaş’ta 4 Bine Yakın Binanın Acil Dönüşümü Gerekiyor’

‘Emekçilerimizin Taleplerine Sahip Çıktık’

Bu anlayışla, Beşiktaş halkına hizmet eden belediye emekçileri için yapılan toplu iş sözleşmesi görüşmelerinde sorumluluktan kaçmadık. Emekçilerimizin Toplu İş Sözleşmesi hakkına saygı duyduk, taleplerine sahip çıktık.

Kentimizde gece gündüz, kar kış demeden hizmet eden emekçimize, olanaklarımız ölçüsünde emeğinin karşılığını vermeye ve aynı zamanda halkın kurumu olan Beşiktaş Belediyesi’nin şartlarını gözetmeye gayret ettik.

Beşiktaş Belediyesi olarak, DİSK Genel-İş Sendikası, İstanbul Avrupa Yakası 1 No’lu Şube ile sürdürdüğümüz ve 1.849 emekçimizi ilgilendiren Toplu İş Sözleşmesi görüşmelerimiz anlaşma ile sonuçlanmıştır.

Şeffaf ve katılımcı bir anlayışla yürütülen Toplu İş Sözleşmesi sürecinde emekçilerimizin hakkını savunan, diyalog yolunu açık tutarak masada uzlaşı yolunu tercih eden DİSK Genel-İş Sendikası İstanbul Avrupa Yakası 1 No’lu Şube yöneticilerine ve sürece katkı sunan herkese teşekkür ediyorum.

Beşiktaş’ta Sanatçılar İçin Dayanışma: ‘Buluşmalar’ Sergisi Açıldı

‘Emekçilerimizin Hakkını Teslim Etmiş Olmaktan Dolayı Mutluyuz’

Beşiktaş Belediyesi olarak, Beşiktaş halkına hizmet eden emekçilerimizin insan onuruna yaraşır şekilde yaşaması için, alın terini yere düşürmeden emeğinin hakkını teslim etmiş olmaktan dolayı mutluyuz.

Kurum yöneticilerimiz, kamu emekçilerimiz ve işçilerimiz, üzerinde ortaklaştığımız ilkelerden güç alarak Beşiktaş halkına hizmet etmeye devam edecektir.

Beşiktaş halkına, emekçilerimiz ve bizleri destekleyen değerli kamuoyuna saygıyla duyurulur.”

Kristal Elma Yarışması: Beşiktaş Belediyesi’ne İletişim Alanında 4 Ödül

İstanbul’da Bazı ilçelerde Greve Çıkılmıştı

İstanbul’da son haftalarda bazı ilçe belediyelerinde işçiler, toplu iş sözleşmesi süreçlerinin tıkanması üzerine grev karar almıştı. İlk olarak Kadıköy Belediyesi işçilerinin başlattığı grev, belediye ile sendika genel merkezi arasında varılan anlaşmanın ardından sona ermişti. Maltepe Belediyesi’nde de işçiler 23 Şubat’ta greve çıkmış fakat daha sonra yapılan anlaşma ile grev sona erdirilmişti.