Bizi Takip Edin

Politika

CHP’li Engin Altay, Erdoğan’a 128 Bin TL’lik Tazminat Davası Açtı

engin altay

CHP Grup Başkanvekili Engin Altay, AK Parti’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a 128 bin TL’lik manevi tazminat davası açtı.

CHP Grup Başkanvekili Engin Altay, bir televizyon kanalında Merhum Başbakan Adnan Menderes ile ilgili değerlendirmelerinin ardından, AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın kendisine yönelik kullandığı “Be ahlaksız, be edepsiz..” sözleri ile ilgili 128 bin TL’lik manevi tazminat davası açtı.

Kılıçdaroğlu, İmamoğlu Ve Yavaş’ın Cumhurbaşkanlığı Adaylığını Değerlendirdi

Engin Altay: “Doğruları Duymak Birilerini Rahatsız Ediyor”

CHP Grup Başkanvekili Engin Altay, konuyla ilgili yaptığı açıklamada; “Şimdiye kadar Türk milletine hep doğruları söyledik. Anlıyorum ki doğruları duymak birilerini rahatsız ediyor. Öylesine rahatsız olmuş ki, katıldığım televizyon programındaki konuşmamı çarpıtıyor. Açıkça beni hedef göstererek ağır hakaretlerini birkaç defa tekrarlıyor.

Tek adam rejiminin rehaveti içinde olanlar, seçilmiş bir milletvekiline ve kurumsal olarak da CHP’yi TBMM’de temsil eden bir grup başkanvekiline dilediği gibi hakaret etme hakkına sahip değildir. Türkiye Cumhuriyeti bir hukuk devletidir. Av. Can Erener ve Av. Tuğçe Karabulut tarafından hukuki hazırlıklar tamamlandı. Ankara 14. Asliye Hukuk Mahkemesi’nde, 128 bin TL’lik manevi tazminat davası açtık.

‘Erdoğan, 19 Yıl Sonra İlk Kez Bir İsmi Kurban Verdi’

“Hedef Gösterildim”

Erdoğan, ‘…benim akıbetimin de Menderes’in akıbeti olabileceğini ümit ettiğini söylüyor’ dedi. Benim böyle bir sözüm, böyle bir ifadem yok. TV kayıtlarını izleyen herkes bunu açıkça görecektir. Mahkemenin de göreceğine inanıyorum. Hiç kullanılmayan bir ifade ile ilgili olarak, Erdoğan, ‘ahlaksız, edepsiz’ diyor.

Cumhurbaşkanı devletin ve milletin birliğini temsil eden en yüce makamdır. Dolayısıyla bu görevde bulunan bir kişinin benim söylemediğim bir ifadeyi, söylemiş gibi kamuoyunda söylemesi ve hedef göstererek açıklama yapması kabul edilemez” dedi.