Bizi Takip Edin

Politika

Meral Akşener’in Cumhurbaşkanı Adayı O İsim Mi?

meral akşener yks Cumhurbaşkanı Adayı

Korkusuz yazarı Ahmet Takan, bugünkü köşe yazısında Millet İttifakı’nın cumhurbaşkanı adayı olarak konuşulan isimlerle ilgili önemli bir iddiayı yazdı.

Ahmet Takan, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in ortak aday için seçtiği ismin Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş olduğunu ileri sürdü.

Takan, yazısında şunları kaydetti:

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, “Abdullah Gül ortak adaylığına başta söz verdiler sonra sözlerini tutmadılar” dedi ve devam etti; “İttifaka katılma zamanla güven oluşmalı… HDP’ yi başkaları gibi terörle bağlantılı görmüyoruz…”

Ali Babacan, bu çıkışları ile, İYİ Parti lideri Meral Akşener’in seçim işbirliği için verdiği tüm sıcak mesajları elinin tersi ile itti. Hem de asılsız bir suçlama ile.

Akşener: ‘Dünya Lideri Gitmiş, Pek Şeker, Pek Minnoş Erdoğan Gelmiş’

Meral Akşener’in Cumhurbaşkanı Adayı

Akşener, 2018 seçimlerinde Abdullah Gül’e söz vermemişti. Tam tersine gönderilen tüm elçilere, Gül’ün kazanma şansının olmayacağını açık açık anlatmıştı. Sıcak bir imada dahi bulunmamıştı.

Peki, Babacan neden bu çıkışı yaptı?.. DEVA Partisi Abdullah Gül’ün Cumhurbaşkanı adaylığı için kurulmuş bir parti. Abdullah Gül’ün ofisinde Meral Akşener’in Cumhurbaşkanı adayı Mansur Yavaş olduğu konuşuluyor. Erken telaşa kapılınca da fren tutmuyor!..