Connect with us

Politika

Muharrem İnce: Hamzaların, Ebubekirlerin İlave Maaşları İçin Para Lazım

muharrem ince manevi tazminat ek gümrük

CHP’li Muharrem İnce, 400 ürüne ek gümrük vergisi gelmesini “Hamzaların, Ebubekirlerin ilave maaşları için para lazım” ifadeleriyle eleştirdi.

Twitter hesabından paylaşım yapan İnce, şu ifadeleri kullandı: “400 ürüne ek gümrük vergisi gelmiş. İneğe merada otlama vergisi, benim gibi saçı olmayanlara peruk vergisi, çocuklara oyun konsolu vergisi, radyolu duşakabine TRT vergisi, sigara tiryakilerine günah vergisi. Say say bitmez, Hamzaların, Ebubekirlerin ilave maaşları için para lazım”

CHP MYK’da Karar Verildi: İşte Kesinleşen Kurultay Tarihi

Muharrem İnce’den Ek Gümrük Vergisi Tepkisi

CHP’li Vekilden Suç Duyurusu: Ormanı Maden İçin Yaktılar

Ne Olmuştu?

İthalat Rejimi Kararına Ek Cumhurbaşkanı Kararı, Resmi Gazete’de yayımlandı. İthalatta 400’ün üzerinde eşya için eylül sonuna kadar değişen oranlarda yüzde 20’ye kadar ilave gümrük vergisi uygulanacak.

Tekstil, döküm ve kaynak makineleri, takım tezgahları, presler, tarım ve hasat makineleri, pompalar, gemi vinçleri, römorklar, kord bezi, sitrik asit, camlar, ateş tuğlaları, emniyet kemerleri, yapışkanlar, termostat, tartı alet ve cihazları, peruklar, kar küreyiciler, fırınlar, davlumbazlar, demir çelikten eşya, kablolar, kıymetli süs eşyası ile bazı muhtelif ürünleri kapsayan 400’ün üzerinde ürün için 30 Eylül’e kadar geçici olarak ürün bazında değişen oranlarda yüzde 20’ye kadar, bu tarihten sonra ise 10 puana kadar daha düşük oranlarda ilave gümrük vergisi uygulanacak.

Muharrem İnce Canlı Yayını Terk Etti: Ben Gururumla Oynatmam

Yorum Yapmak İçin Tıklayın

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir