Bizi Takip Edin

Politika

Tevfik Göksu Konuştu, İBB Meclisi Karıştı: CHP’li Üyeler Oturumu Terk Etti

Tevfik Göksu

AK Parti’li Tevfik Göksu’nun İBB Meclisi’ndeki konuşması sırasında tartışma çıktı. CHP’li meclis üyeleri Göksu’nun konuşması bitene kadar oturumu terk etti.

2021 yılının ilk İBB Meclisi oturumu ilk bileşimi olaylı başladı.

Sözcü’den Özlem Güvemli’nin haberine göre; AK Parti Grup Başkanvekili Tevfik Göksu’nun gündeme ilişkin yaptığı konuşma gerilime neden oldu. Göksu, İBB’nin düzenlediği Şeb-i Arus töreninde Türkçe Kuran okunması ile ilgili tartışmaya değindi ve ‘CHP zihniyetinin yine hortladığını’ söyledi.

Göksu “Ezan sesi, Allahu Ekber, Bismillahirrahmanirrahim sizi niye rahatsız ediyor? Bu millete gerçek yüzünüzü gösterin, bu millete takiyye yapmayın” dedi.

Göksu’nun bu sözleri CHP grubunun tepkisine neden oldu. CHP’li üyeler Göksu’nun konuşma yaptığı kürsüye yürüyerek AK Parti’li meclis üyeleri ile tartıştı. CHP’li meclis üyeleri Göksu’nun konuşmasına tepki göstererek, oturumu konuşma sona erene kadar terk etti.

CHP’yi Üzen Vefat: Eski Milletvekili Koronavirüse Yenik Düştü

Halk Ekmek De Meclisi Gerdi

Sözcü’den Özlem Güvemli’nin haberine göre; Halk Ekmek büfeleri konusunda da tartışması yaşandı. İYİ Parti Grup Başkanvekili İbrahim Özkan, Göksu’nun aralık ayı meclisinde büfeler konusu tartışılırken “CHP her sokak başına örgütçü yerleştirmek istiyorlar” sözlerine tepki gösterdi.

Halk Ekmek A.Ş Yönetim Kurulu Başkanvekili Özgen Nama’nın Kürt kökenli olması nedeniyle HDP’ye yakınmış, örgüt üyesiymiş gibi gösterilmek istendiğini belirtti.

Göksu ve AK Parti grubu sıralara vurarak böyle bir ifade kullanmadıklarını savundu ve tepki gösterdi. Göksu, CHP’nin de kendisinden örgüt olarak bahsettiğini onların söylemini kullandığını iddia etti.

Bu CHP’li Belediyede Asgari Ücret Tam 4 bin 500 TL